, Body&Soul reveal 2018 stage times Body&Soul reveal 2018 stage times | Nialler9
Now Reading
Body&Soul reveal 2018 stage times

Body&Soul reveal 2018 stage times

, Body&Soul reveal 2018 stage times

Saturday, June 23rd

Body & Soul Stage

00:45-01:45 Jon Hopkins
23:15-00:15 Arca
21:30-22:30 Baxter Dury
20:00-21:00 Shamir
18:30-19:30 Saint Sister
17:00-18:00 Barq
15:30-16:30 O Emperor
14:00-15:00 Pillow Queens
12:00-13:00 Solstice Meditation

Woodlands

02:30-Close Percolator followed by Super Extra Bonus Party
01:15-02:00 Paddy Hanna
23:45-00:45 The Busy Twist
22:30-23:15 Hvmmingbyrd
21:15-22:00 Slow Place Like Home
20:00-20:45 Dowry
The Irish Times @ Body and Soul on The Woodland Stage
18:00-19:00 The Irish Times: The Ticket Presents: Kendy Gable
16:40-17:20 The Irish Times: Activism: Then and Now featuring Irish Times journalist Kitty Holland and Dublin Theatre Festival Director Willie White
15:30-16:20 The Irish Times: Bordering on Insanity with Irish Times journalists Hugh Linehan and Simon Carswell
14:20-15:10 The Irish Times: Delete Your Account with Patrick Freyne, Gavin Sheridan and Alison Spittle
13:00-14:00 The Irish Times Womens’ Podcast Presents: The People Have Spoken. Ailbhe Smyth, Anna Cosgrave reflect on the Yes Landslide with music from the Pillow Queens
12:00-12:45 The Irish Times: Late-Late Breakfast Club with Irish Times Magazine Editor Rachel Collins and food writers including Lilly Higgins and Carmel Somers

Pagoda Stage

01:30-Close Wujow followed by Phraktal
00:00-01:00 Sarah Rossney DJ
23:00-23:30 Apollonia Tribal Dance
21:45-22:30 Jus Damien
20:15-21:00 Calvin James DJ Set
18:45-19:30 Anna Mullarkey
17:15-18:00 Clara Marie
15:45-16:30 Shane Hennessy
14:00-15:00 Turf Softies DJ Set

Advertisement:

Food on Board

22:00-01:00 Cinema: TG4 ag Body&Soul
21.15-22.00 Moxie
19:45-20.45 Rozi Plain
18.30-19.15 Anna-Mieke
16:45-17:30 County Vinyl
15:15-16:00 Saint Caoilian
13:45-14:30 Happyalone
12:00-13:00 The Fionnula and Derek Morning Show

Veuve Clicquot Sparkling Conversations Salon

18:00-19:00 The Perfect Pairing: Chocolate & Champagne with drinks expert Susan Boyle
17:00-17:45 Lost Ingredients and Ancient Preserving Techniques with Kevin Thornton
16:00-16:45 The Creatives: Featuring female powerhouses in the creative industry including Mary Pike, Ruth Medjber and Derbhla Glynn.
15:00-15:45 Fundamentals of Flavour Champagne Tasting with Veuve Clicquot sommelier Julie Dupouy and Susan Boyle
14:00 -14:45 BBQ Skills with chef Andy Noonan of Baste BBQ
13:00-13:45 Food waste panel discussion with GIY’s Karen O’Donohoe, Emma Walsh, COO of Food Cloud & chair of Slow Food Dublin, Dee Laffan
12:00-12:45 Katie Sanderson of White Mausu
11:00-11:45 When Life gives you Vinegar, Make Vinaigrette! with Virginia O’Gara from My Goodness

Absolut Bar

02:00-Close Fish Go Deep followed by Absolut All Stars
01.00-02.00 Billy Scurry
00.00-01.00 Timmy Stewart
23.00-00.00 Glen Brady (Live Hardware Set)
22.00-23.00 Bon Voyage (Live)
21.00-22.00 Ashley Beedle
20.00-21.00 Glenn Davis
19.00-20.00 Mango X MathMan
18.00-19.00 Deadbots
17.00-18.00 DJ Scope
16.00-17.00 Baz Hickey: 45 Live
15.00-16.00 Tara Stewart
14.00-15.00 Donal Dineen
13.00-14.00 Calvin James
12.00-13.00 Jack Thompson

Bulmers stage

02.00-Close The Council For The Dark Arts Orchestra
00.30-01.15 Woven Skull
23.15-00.00 Wild Rocket
22.45-22.30 Pow Pig
20.30-21.15 KNEECAP
19.30-20:15 The Bonk
18:15-19.00 Shakalak
17.00-17.45 Sebi C
15.30-16.45 Pilgrim
14.15-15.00 Eddie Lenihan
13.15-14.00 Nóta Stóta
12.00-12.45 REIC

Library of Progress

18:30-19:30 Beats Verses Rhymes
18.00-18:15 Waterford Whispers News: Live
15:45-17:45 A Mother Brings Her Son to be Shot: Screening and Q&A with Director, Sinead O’Shea
14:00-15:30 Illuminate! Hosted by Blindboy Boatclub
12.00-13:45 Salon du Chat

Wonderlust stage

23:11-Close 11:11: Arveene, Colm K & Jody
22:15-23:00 Bantum
21:10-21:50 Shookrah
20:10-20:50 Xo Mo
19:00-19:45 Erica-Cody
17:30-18.45 Sally Cinnamon
16:30-17:30 Come Rhyme With Me
15:30-16:30 Louise O’Neill
14:30-15:30 West Cork Podcast
13:30-14:30 The Source with Judith McAdam, Andrew Hyland and Kellie O’Rourke
12:00-13:30 Yocella
11:30-12:00 Inner Alchemy: Meditation with Susie Q

Reckless in Love

curated by Mother
00.00-Close Mother DJs
23.30-00.00 Faune
22.00-23.30 Kelly-Anne Byrne
21.00-21.30 SHIPS
20.00-21.00 Elaine Mai
18.00-19.30 Body & Glitter HOLE
17.00-18.00 NO SHAME Glitter Disco with Will St Leger & Sarah Byrne
15:30- 17.00 DRAG AEROBICS ft. Bunny
14:00-15.00 Bring it to the Runway with Mother DJs & Crew
12.00-14.00 Morning Glory Disco Brunch

Vodafone Comedy Tent

MC Andrew Stanley

19.00-19.40 Abandoman
18.30-19.00 Fred Cooke
18.00-18.30 Bryony Kimmings
17.30-18.00 Kevin McGahern
17.00-17.30 Alison Spittle
16.00-17.00 Dublin Comedy Improv
15.30-16.00 Niamh Marron
15.00-15.30 Aoife Dooley
14.00-15.00 Dreamgun Film Reads: Harry Potter
12.30-13.30 Jarlath Regan: An Irishman Abroad
11.15-12.15 Punchlion Kids Comedy Club

Arbutus Yarns

01.00-Close Special Guest
23.45-00.45 Pete Pamf
22.30-23.30 LemonCello
21.15-22.15 Junior Brother
20.00-21.00 Rhob Cunningham
18.45-19.45 Kevin Fowley
17.30-18.30 Hatchlings
12.00-17.00 Open Mic

TG4 ag Body&Soul (Food on Board)

23:15-01:00 Iomramh an Chamino
22:45-23:15 Intermission Shorts
22:15-22:45 An Béal Bocht


Pages: 1 2 3

Nialler9 has a favour to ask