, Body&Soul reveal 2018 stage times Body&Soul reveal 2018 stage times | Nialler9
Now Reading
Body&Soul reveal 2018 stage times

Body&Soul reveal 2018 stage times

, Body&Soul reveal 2018 stage times

Sunday June 24th

Body & Soul Stage

22:45-23:45 Chronixx
21:00-22:00 WhoMadeWho
19:30-20:30 Iron &Wine
18:00-19:00 Susanne Sundfør
16:30-17:30 Lankum
15:15-16:00 Soulé
14:00-14:45 Daithí
13:00-13:30 Roe
12:00-12:30 Riley Pearce

Midnight Circus

10:45-23:45 James Holden & The Animal Spirits
21:15-22:15 Reykjavíkurdætur
19:45-20:45 Bitch Falcon
18:15-19:15 Shame
17:00-17:45 W.H. Lung

Woodlands

23:45-Close Roe followed by Bon Voyage
22:30-23:30 David Keenan
21:15-22:00 Barq
20:00-20:45 Riley Pearce
18:00-19:00 Sing Along Social
17:00-17:45 Joyful Noise
15:00-16:30 My House DJs

Advertisement:

Pagoda Stage

00:00-Close Caz9 followed by Prymary Colours
23:00-23:45 Reveller
23:00 H&G Creations Takeover
22:00-22:45 Dreaming of Jupiter
20:30-21:30 Fears
19:15-20:00 Cantina Bop
18:00-18:45 Vernon Jane
17:00-17:40 Larry Beau
16:15-16:45 Ambiguous
15:00-15:45 SON
14:00-14:40 Colm Skwirbat
13:00-13:45 The Underscore Orkestra

Food on Board

22:00-01:00 Cinema: TG4 ag Body&Soul
21.00-22.00 Lowlek
19:45-20.30 My Fellow Sponges
18.30-19.15 Emma Gatrill
17:15-18:00 Inni K
15:45-17:00 County Vinyl
14:45-15:30 Junior Brother
12:45- 14:15 Trawler boys
11:30-12:30 The Alchemy of Space

Veuve Clicquot Sparkling Conversations Salon

19:00-20:00 Bangers and Mash with Marcus O’Laoire, DJ & chef
18:00-19:00
17:00-17:45 From Producer to Plate with Bryan McCarthy and Kwanghi Chan and Jessica Murphy
16:00-16:45 Fundamentals of Flavour Champagne Tasting with Veuve Clicquot sommelier Julie Dupouy and Susan Boyle
15:00-15:45 Kevin O’Toole (Chameleon Restaurant) & Sham Hanifa (Cottage Restaurant)
14:00 -14:45 The Innovators: Panel discussion with innovators in media, with Caroline Foran, Aoife McElwain and Eithne Shortall
13:00-13:45 How to Make Ramen with Brianna Turner
12:00-12:45 Audrey O’Connor, of AerFitness, one of Ireland’s leading pilates instructors
11:00-11:45 A Journey into Coffee with Ben Craig of Root & Branch coffee

Absolut Bar

00.00-Close Jonjo Jury followed by Hi-Fi Sean
23.00-00.00 Eddie Kay
22.00-23.00 Kelly Anne Byrne x Ruth Kavanagh
21.00-22.00 Disconauts
20.00-21.00 Get Down Edits
19.00-20.00 Arveene & Friends
18.00-19.00 Queen & Disco
17.00-18.00 Johnny Moy
16.00-17.00 Cyril Briscoe
15.00-16.00 Ciara Brady
14.00-15.00 Rebelleona
13.00-14.00 Jon Pierce
12.00-13.00 Justyna Koss

Vodafone Comedy Tent

MC Andrew Stanley
18.00-18.40 Tommy Tiernan
17.30-18.00 Chris Kent
17.00-17.30 Eleanor Tiernan
16.30-17.00 Paul Currie
16.00-16.30 Joanne McNally
15.00-16.00 This Is Your Trial
14.00-15.00 Bright Club: Headlined by Colm O’ Regan
13.00-14.00 Ryse and Shyne by Sunday Assembly
11.00-11.55 Kidocracy with Keith Farnan

Bulmers stage

00.15-Close Post Punk Podge
23.00-23.45 RíRá
21.45-22.30 Jinx Lennon
20.30-21.15 Spekulativ Fiktion & Mankyy
19.15-20.00 The Creeps
18.00-18.45 Me, Myself & Ireland
17.00-17.45 Nell Ní Chróinín & Aodhán Ó Ceallaigh
15.30-16.30 Hot Toddies
14.15-15.00 LOVE+
13.00-13:45 Surrender Navigation
12.00-12:35 Rough Sunday

Library of Progress

18:45-19:45 Beats Verses Rhymes
17:15-18:30 Trump, Russia and Brexit: Making Sense of Foreign Affairs, hosted by Blindboy Boatclub
16:45-17:00 Waterford Whispers News: Live
15:15-16:30 The Blindboy Boatclub Podcast with special guest Tommy Tiernan
12:00-15:00 Salon du Chat

Wonderlust stage

22:00-Close Sunday Times
21:00-21:40 Senior Infants
20:00-20:40 Anna B Savage
19:00-19:40 Lilla Vargen
18:00-18:40 Dowry
17:00-18:00 Songs in the Key of Life: Laura Whitmore in conversation with Nadine O’Regan
16:00-17:00 The Future of Women: Culture & Wellbeing with Louise McSharry, Andrea Horan, Sarah Durkin and Mari Kennedy
14:30-16:00 Slow at Sea: Aoife McElwain, Ruth Fitzmaurice and Inni-K
13:00-14:30 The Future of Men: Culture & Wellbeing with Diarmuid Lyng, Blindboy Boatclub, Colm Mac Con Iomaire and John Cummins
12:00-13:00 House of Yoga: The Alchemy of Technology and the Body

Reckless in Love

Curated by Maeve.
14:00-close B2B with: Mano Le Tough, The Drifter, Baikal, Lil’Dave

Arbutus Yarns

22.00-Close Special Guest
20.45-21.45 Inni-K
19.30-20.30 Alfi
18.15-19.15 Daniel Whelan
15:00-16 :00 Robert John Ardiff
14:00- 15:00 The Ocelots
13:00-14:00 Zahria
12:00-18:00 Open Mic

TG4 ag Body&Soul (Food on Board)

23:15-1:00 Rocky Ros Muc
22:15-23:15 Ionsaí Ibiza

Pages: 1 2 3

Nialler9 has a favour to ask